سنگ مرمر

سنگ مرمر نوعی سنگ آهکی دگرگون شده دارای کانی های رنگارنگ و یک نمونه سنگ ساختمانی است. البته کانی اصلی تشکیل دهنده سنگ مرمر کانی کلسیت است که در طی فرایند دگرگونی متبلور و درشت می شود. سنگ های آهکی تحت فشار و دمای زیاد دچار دگرگونی شده و به مرمر تبدیل می شوند. سنگ مرمر خالص به رنگ سفید است و تنها از کلسیت تشکیل شده است اما بیشتر سنگ های مرمر دارای ناخالصی هایی هستند که به تنوع رنگی این سنگها منجر شده است. از مهم ترین اجزای تشکیل دهنده سنگ های مرمر رنگی می توان به اکسید آهن, میکا, سیلیس, سرپانتین, مواد آهکی و گرافیت اشاره نمود. سنگ های مرمر هم به صورت یکدست و سفید یافت می شود و هم دارای رگه هایی با رنگ های مختلف است که به خاطر وجود این ناخالصی ها می باشد.

چرا سنگ مرمر؟

تنوع رنگی در سنگ های مرمر را در کمتر سنگ دیگری می توان یافت. که این ویژگی زیبایی منحصر به فردی به این نوع سنگ داده است. علاوه بر زیبایی و تنوع رنگی فراوان این سنگ ها دارای استحکام و مقاومت بالایی بوده و یکی از بهترین انتخاب های معماران و طراحان دکوراسیون داخلی برای هر چه زیباتر کردن نمای ساختمان استفاده می کنند. استفاده از مرمر می تواند نمای بسیار شیک و لوکسی به ساختمان دهد که از حیث زیبایی نیز بی نظیر است. مقاومت بالای سنگ های مرمر و قیمت بسیار مناسب آن این سنگ را به یک سنگ با ارزش تبدیل کرده است که قابلیت سرمایه گذاری روی آن را فراهم نموده است. از این سنگ زیبا در قسمت های مختلف ساختمان از جمله آشپزخانه برای روی کابینت و سنگ اپن , سرویس بهداشتی و حمام , پله و راه پله , دیواره ها و پارکینگ می توان استفاده کرد.

انواع سنگ های مرمر

همانطور که گفته شد سنگ های مرمر در انواع مختلف با رنگ های بسیار متنوع یافت می شود. سنگ های مرمر را در رنگ های سبز , سفید , مشکی , خاکستری , عسلی , صورتی , قرمز , قهوه ای , زرد و سایر رنگ ها می توان یافت. از مهم ترین معادن سنگ های مرمر در کشور می توان به معادن استان کرمان اعم از معدن سنگ ده رستم بم , استان فارس و معدن سنگ محلات اشاره کرد. البته در سایر شهرهای کشور معادن سنگ های مرمر به وفور یافت می شود از این نظر ایران به یک کشور غنی در سنگ مرمر تبدیل شده است. بهترین معادن سنگ مرمر در ایران و ایتالیا واقع شده است و ایران از نظر تنوع رنگی سرآمد است.

از سنگ های مرمر سبز بیشتر در ساخت مساجد , حسینیه ها و اماکن مذهبی استفاده می شود.

تاج محل در هند از مشهورترین بناهایی است که با سنگ مرمر نما شده است.

استفاده از سنگ مرمر در آثار هنرمندان مشهور ایتالیایی یعنی میکل آنژ و لئوناردو داوینچی کاملا مشهود است. مرمر علاوه بر نماکاری در ساختمان و دکوراسیون در مجسمه سازی نیز کاربرد دارد.

ویژگی های سنگ مرمر

سنگ های مرمر را معمولا از نظر ویژگی های زیر مورد بررسی قرار می دهند:

 1.  رنگ
 2.  قدرت
 3.  سختی
 4.  مقاومت
 5.  حلالیت
 6.  تخلخل
 7.  بافت

مرمری که از کوآرتز تشکیل شده باشد نسبت به سنگ مرمر کلسیت از سختی بیشتری برخوردار است.

نحوه تولید سنگ مرمر

صخره های عظیم سنگ مرمر ابتدا توسط ماشین آلات مخصوص برش داده می شود و سنگ های مرمر در قطعه های بزرگ از معدن استخراج می شود. این قطعات به کارگاه های برش سنگ انتقال داده می شود و در آنجا به قطعات کوچکتر در اندازه های دلخواه جهت استفاده در سنگ ساختمانی تبدیل می شود. پس از برش سنگ مرمر نوبت به صیقل دادن آن می رسد. این کار باعث می شود سطح سنگ کاملا هموار و صاف شود. و برای استفاده آماده گردد. ایتالیا بزرگترین تولید کننده سنگمرمر در جهان است.

سنگ مرمریت صادراتی

سنگ مرمریت صادراتی با تنوع رنگ و طرح فراوان یکی از مهم ترین اقداماتی است که می تواند به عنوان صادرات غیر نفتی به آن توجه شود. سنگ یکی از مهم ترین و اصلی ترین عناصر در ساختمان سازی است و ایران نیز به عنوان کشوری که از نظر معادن سنگ مرمریت غنی و پربار است می تواند به یکی از بهترین و اصلی ترین صادر کنندگان سنگ مرمریت شناخته شود. کشورهای زیادی در زمینه تولید سنگ فعالیت دارند و صادرات سنگ از این کشورها نسبت به ایران بیشتر توسعه یافته است و این بدین علت است که توجه این کشورها به صادرات سنگ رشد روزافزونی داشته است.

سنگ تراورتن یکی از مهم ترین سنگ های ایرانی است که برای عرضه به بازارهای خارجی کاملا مناسب است. ایران از کشورهای غنی از نظر معادن سنگ تراورتن است. از دیگر سنگ های مهم در ایران سنگ مرمریت است که دارای تنوع بسیار بالایی می باشد و از این نظر می تواند در زمره بهترین سنگ های دنیا قرار بگیرد. سنگ مرمریت صادراتی در سایر کشورها طرفداران زیادی دارد. 

سنگ مرمریت صادراتی هم می تواند به صورت خام و هم فراوری  شده صادر شود. 

فرآوری سنگ یکی از مهم ترین اقداماتی است که باید در هنگام صادرات سنگ به آن توجه شود. سنگ مرمریت و یا سنگ تراورتن که برای صادرات آماده می شود باید به بهترین شکل ممکن فرآوری شده و با کیفیت بالایی صادر شود. تا سنگ صادراتی بتواند با استانداردهای روز جهانی برابری نماید. زیرا همانطور که می دانیم بازار رقابت سنگ های صادراتی بالاست و زمانی که سنگ ایرانی به کیفیت جهانی نرسیده باشد در بازارهای جهانی مشتری نخواهد داشت. علاوه بر سنگ مرمریت و تراورتن ایران در زمینه صادرات سنگ مرمر نیز می تواند به جایگاه های بالاتری برسد. هرچند کشورهای بسیاری وجود دارد که از نظر معادن سنگ مرمر بسیار غنی تر هستند.

نکات مهم در صادرات سنگ مرمریت

همانطور که ذکر شد فرآوری سنگ یکی از مهم ترین مراحلی است که پیش از صادرات سنگ اعم از سنگ مرمریت صادراتی می توان انجام داد. برش سنگ و نحوه استخراج سنگ از معادن سنگ نیز از اهمیت زیادی برخوردار است. همچنین باربری و نحوه بسته بندی سنگ ساختمانی نیز بسیار مهم است. زیرا عدم توجه به این مسئله ممکن است در طول حمل و نقل به سنگ آسیب وارد شود. 

در پالت بندی سنگ مرمریت صادراتی باید به نکات زیر توجه شود: 

فرآوری سنگ با توری و اپوکسی در سنگ های اسلب

قرار دادن تعداد مناسب سنگ در هر پالت 

رعایت مسائل ایمنی اعم از استفاده از چوب در جلو و پشت پالت 

تسمه برای مهار کردن 

استفاده از پیچ برای از بین بردن لقی ها و … 

سنگبری گلدستون جهت سنگ مرمریت صادراتی کلیه نکات لازم را رعایت نموده و محصولی با کیفیت جهانی را به بازار عرضه می نماید.

پرفروش ترین سنگ مرمریت صادراتی

معادن سنگ دهبید یکی از مهم ترین و اصلی ترین معادن سنگ مرمریت صادراتی در ایران است. سنگ دهبید از معروف ترین و شناخته شده ترین سنگ های مرمریت در جهان است. سنگ دهبید در رنگ های مختلف کرم , کرم روشن , کرم بژ و کرم گلدار دیده می شود و دارای طرح های مختلفی می باشند که آن را در زمره زیباترین و پرفروش ترین سنگ های ایرانی قرار داده است. ساب پذیری بالا و شفافیت بی نظیر از مهم ترین ویژگی های سنگ مرمریت صادراتی دهبید است. 

از دیگر سنگ های صادراتی ایرانی می توان به سنگ مرمریت چهرک اشاره کرد. این سنگ زیبا نیز می تواند جلوه بسیار خوبی به نمای داخلی ببخشد. سنگ مرمریت مشکی نجف آباد نیز از سنگ های دیگری است که به عنوان سنگ کف ساختمان و نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. سنگ مرمریت اصولا برای نمای داخلی به کار می رود و از مقاومت کافی در برابر نور خورشید و عوامل دیگر برای استفاده در نمای خارجی برخوردار نیست. در صورتی که برای نمای ساختمان خود قصد استفاده از سنگ ساختمانی را دارید توصیه می کنیم از سنگ های ایرانی نیز بازدید نمایید زیرا با هزینه بسیار مناسب می توانید سنگ ساختمانی با کیفیت و زیبایی را برای پروژه ساختمانی خود انتخاب نمایید.

انواع سنگ مرمریت صادراتی:

مرمریت-لاشتر.png
سنگ-مرمریت-نمین.png
dehbid-shaygan.jpg
dehbid.jpg

سنگ مرمر هرات

item_resized_800_600_78_1512283281_40003.jpg

سنگ مرمر هرات یا سنگ سفید هرات از نمونه سنگهایی که نیمه قیمتی می باشند و به عنوان سنگ ساختمانی و همچنین سنگ تزئینی از این نوع سنگ استفاده می نمایند. سنگ مرمر هرات در طبیعت به شکل تخته های بزرگ و یا ورق ورق بالای هم موجود می باشند.

معادن مرمر هرات از اصلی ترین معادت استخراج این سنگ ساختمانی می باشند. لازم به ذکر است که سنگ مرمر هرات از نمونه باکیفیت ترین مدل های سنگ مرمر سفید می باشد چراکه سنگ معادن هرات دارای جنسیت میده دانه هستند و پس از صیقل و پالیش کاری روی آن ها شفافیت و جلای بسیار خاص و منحصر به فردی را پیدا می کنند.

معادن سنگ مرمر سفید هرات در 125 کیلومتری شرق هرات می باشند. معادن سنگ مرمر هرات بزرگترین و ایده آل ترین معادن سنگ سفید مرمر در افغانستان می باشند. امروز شاهد دریافت مقام اول سنگ مرمر هرات در بازارهای جهانی هستیم.

با توجه به کیفیت بالای این سنگ و استقبال بالا در استفاده از این سنگ در ساختمان ها از جمله استفاده جهت سنگ کف ساختمان به واردات این سنگ پرداخته ایم و آن را با استفاده از جدیدترین و بروزترین دستگاه های برش و حکاکی سنگ در ابعاد و قطع های بسیار متنوع برش داده و باکیفیت بالایی به بازار ارائه می نماییم.

مزایای سنگ مرمر هرات از بهترین نمونه های سنگ سفید

با توجه به مزایا بسیار زیاد سنگ مرمر هرات در این بخش برخی از مزایای این سنگ سفید زیبا را جهت استفاده در سنگ ساختمانی بیان می نماییم.

سنگ سفید از بهترین انتخاب ها برای سنگ کف ساختمان می باشند چراکه این سنگ قابلیت عدم جذب آب را دارا می باشد و عدم لکه پذیری آن از دیگر مشخصه هایش می باشد.

بدین صورت که حتی گرد و غبار بر روی این سنگ مرمر سفید به راحتی پاک می شود و می توان آن را به راحتی تنها با آب تمیز نمود.

از طرفی در سنگبری گلدستون این امکان را ایجاد نموده ایم تا کلیه متراژهای درخواستی شما عزیزان را ارائه نماییم.

از مشخصه های بارز و بسیار ایده آل سنگ مرمر سفید هرات می توان به مقاومت بالای این سنگ اشاره نمود که امکان لب پر شدن و شکستگی سنگ مرمر هرات سفید در هنگام برش بسیار کم می باشد.

articles_resized_395_270_78_1512283378_40001.jpg

 

articles_resized_395_270_78_1512283321_4002.jpg

سنگ مرمر کرمان یکی از انواع سنگ های صادراتی و ایرانی است که در سنگبری گلدستون تولید می شود. کرمان معدن انواع سنگ های مختلف از جمله سنگ مرمر است. در واقع گفته می شود که کرمان بهشت سنگ های مرمر است و از حیث تنوع و رنگ بندی سنگ های مرمر این استان بی نظیر است. کیفیت بالای این سنگ در مقایسه با انواع سنگ خارجی و قیمت بسیار مناسب این سنگ باعث شده است تا کارفرمایان زیادی طالب استفاده از این سنگ های زیبا باشند. این سنگ هم به صورت فراوری شده و هم به صورت خام به فروش می رسد.

استان کرمان بزرگترین تولید کننده سنگ مرمر در کشور است. تنوع رنگی این سنگ ها بسیار جالب توجه است. کرمان به دلیل ساختار زمین شناسی خاصی که دارد و وسعت زیاد آن از تولید کنندگان بزرگ سنگ است و معادن سنگ زیادی در این استان وجود دارد. سنگ مرمر کرمان بسیار معروف است و دارای کیفیت و تنوع رنگی بالایی است. استان کرمان از لحاظ وجود معادن سنگ های تزئینی و ساختمانی , معادن فلزات , ذغال سنگ و معادن غیر فلزی بسیار غنی است. سنگ واره هایی بسیار قدیمی در این استان یافت می شود که دارای قدمتی چند هزار ساله است و همچنین در این استان می توان انواع سنگ های قیمتی همچون عقیق را نیز یافت.

سنگ مرمر کرمان

سنگ مرمر کرمان در بیشتر شهرهای این استان از جمله بم , سیرجان , جیرفت , رفسنجان , کهنوج و شهر بابک یافت می شود. سنگ مرمر کرمان در رنگ های مختلف اعم از سیاه , سفید , قرمز , صورتی , سبز , زرد , عسلی و برخی رنگ های ترکیبی یافت می شود. علاوه بر سنگ مرمر کرمان دارای معادن و ذخایر سنگ مرمریت با طرح ها و رنگ های مختلف و سنگ های گرانیتی نیز می باشد. که البته به سنگ های گرانیتی کرمان کمتر توجه شده است. سنگ مرمر کرمان قابلیت صادرات به کشورهای خارجی را دارد و بهتر است در حوزه صادرات سنگ بیشتر به سنگ مرمر کرمان توجه شود. زیرا در طول 15 سال اخیر صنعت سنگ این استان و کشور سیر نزولی داشته است.

صادرات سنگ مرمر کرمان و سایر سنگ های تزئینی کرمان

در طول چند سال اخیر بیشترین صادرات سنگ های  مرمر کرمان به کشورهای عراق و قطر بوده است. عراق بازار بالقوه ای برای فروش سنگ دارد و قطر نیز از ثروتمندترین کشورهای جهان است که در همسایگی ما قرار دارد و می تواند فرصت بسیار مناسبی برای فروش سنگ برای کشور ما باشد به خصوص که میزبانی جام جهانی سال 2022 را نیز به عهده گرفته است و حجم ساخت و ساز در این کشور افزایش یافته است. مطالعه سایر بازارها ضمن استقرار پایگاه در این دو کشور می تواند بازار سنگ ایران را رونق ببخشد. حضور در نمایشگاه های مختلف نیز می تواند در این راستا کمک کننده باشد.

انواع و ویژگی های سنگ مرمر کرمان

سنگ مرمر کرمان همانطور که از نام آن برمی آید در زمره سنگ های مرمر قرار دارد.

سنگ های مرمر دارای تنوع رنگ بالایی هستند و سنگ مرمر کرمان نیز از این قاعده مستثنی نیست. از جمله مهم ترین معادن سنگ های مرمر در استان کرمان می توان به  گزوئیه , گدار سبز راین , گدار سیاه , گدار سنگ آتش سیرجان , کهن سفید , کوه قوز و … اشاره نمود. سنگ مرمر کربنات کلسیمی است که به صورت آراگونیت متبلور شده و محصول چشمه های آب گرم است. از انواع مختلف سنگ مرمر کرمان می توان به:

سنگ مرمر مروارید

سنگ مرمر فیروزه ای

و سنگ مرمر سفید

سنگ مرمر سبز موجدار

و چینی سیرجان اشاره کرد.

از مشخصات کلی سنگ مرمر می توان به:

رنگ های مختلف

قابل دسترسی در سازندهای مختلف زمین شناسی

دارای بافت فسیلی و اولیتیک

سستی سنگ در صورت وجود رس بیش از 3 درصد

مشکل سایش و برش در صورت سیلیسی شدن

اشاره کرد.

articles_resized_395_270_77_1512196382_302.jpg

 

articles_resized_395_270_77_1512196368_301.jpg

 

articles_resized_395_270_77_1512196389_303.jpg

 

articles_resized_395_270_77_1512196414_304.jpg

 

articles_resized_395_270_77_1512196424_305.jpg

 

articles_resized_395_270_77_1512196431_306.jpg

 

articles_resized_395_270_77_1512196439_307.jpg

 \

سنگ مرمریت دهبید انگورک ازنمونه های سنگ ساختمانی است که از معادن شهر دهبید در نزدیکی صفاشهر در شمال شهر شیراز به دست می آید. سنگ دهبید در رنگ های کرم , کرم روشن , کرم گلدار و کرم بژ استحصال می گردد.  سنگ دهبید به صورت کلی از زیباترین مرمریت های ایرانی است و در رنگ های مختلف مشکی و کرم و کرم صورتی یافت می شود. مرمریت دهبید انگورک نیز دارای زیبایی و رنگ بندی خاص و زیبایی است که استفاده از آن باعث زیبایی فضای دکوراسیون داخلی می شود. این سنگ دارای زمینه ای روشن مایل به سفید و شفاف است و رگه های یخی زیبای تقریبا صورتی رنگی درون آن قرار دارد.

هنگامی این سنگ خیس می شود این رگه به سمت رنگ قرمز گرایش پیدا می کنند.

مشخصات سنگ مرمریت دهبید انگورک

یکی از مشخصات مهم در سنگ مرمریت دهبید انگورک رنگ بندی زیبای آن و تنوع طرح آن است. همانطور که گفتیم رنگ های مختلف کرم و کرم صورتی با رگه های صورتی رنگ در این سنگ دیده می شود و رگه های آن دارای طرح های گل یخی , انگوری و پنجه ای است.

همچنین این سنگ ساختمانی  به دلیل شفافیت زیادی که دارد بسیار مورد استقبال قرار گرفته است

و برای لابی های شیک در ساختمان های مختلف و هتل ها بسیار کاربرد دارد. 

علاوه بر طرح و رنگ به مشخصات دیگر این سنگ زیبا می توان اشاره کرد که شامل :

مقاومت سایشی بالا و استحکام مناسب 

ساب پذیری و صیقل پذیری بالا 

جذب آب بسیار پایین و مقاوم در برابر رطوبت

این سنگ معمولا در سایزهای بزرگ و به صورت اسلب تولید می شود. 

کف واحدهای مسکونی از دیگر کاربردهای سنگ مرمریت دهبید انگورک است. 

قابل ذکر است که همچون سایر مدل های سنگ مرمریت ها از این سنگ نیز نمی توان برای نمای بیرونی ساختمان استفاده کرد. 

همچنین پله و راه پله و کف سالن پذیرایی از دیگر مکان هایی است که می توان سنگ مرمریت دهبید انگورک را به کار برد.

که باعث زیبایی هر چه بیشتر نمای داخلی ساختمان می شود.

سنگ مرمریت دهبید انگورک گلدستون

سنگ مرمریت دهبید انگورک یکی از سنگ های تزئینی و لوکس ایرانی است که طرفداران زیادی چه در داخل و چه در خارج از کشور دارد و به دلیل کیفیت بالا و زیبایی خاصی که دارد برای زیباسازی ساختمان های شیک و لوکس امروزی مورد استفاده قرار می گیرد. این سنگ با کیفیت های ممتاز , سوپر و درجه یک در سنگبری گلدستون تولید شده و آماده فروش می باشد. گلدستون از تولیدکنندگان به نام سنگ مرمریت دهبید بوده و در زمینه صادرات سنگ مرمریت ایرانی به کشورهای خارجی نیز تخصص دارد. بهترین کیفیت سنگ مرمریت ایرانی از جمله سنگ مرمریت دهبید انگورک را می توانید در سنگبری گلدستون بیابید. جهت استعلام قیمت و سفارش سنگ ساختمانی مورد نظر خود تنها کافیست با ما تماس بگیرید و یا از وب سایت ما بازدید نمایید.

از محصولات سنگبری گلدستون ، سنگ مرمریت کرم دهبید شایگان می باشد که به صورت فراوری شده و اسلب تولید می گردد و در اندازه های 80*80 می باشد. سنگ دهبید از شناخته شده ترین سنگ های مرمریت در جهان می باشند. سنگ مرمریت دهبید شایگان دارای زمینه ای روشن است که تقریبا به رنگ کرم دیده می شود. معدن این سنگ در 20 کیلومتری شهر دهبید قرار دارد.

این سنگ در سه سورت سوپر , ممتاز و درجه یک در صنایع سنگ گلدستون تولید می شود.

کاربردهای سنگ مرمریت دهبید شایگان

از آنجا که سنگ مرمریت دهبید شایگان دارای رنگ روشنی است استفاده از آن برای کف پارکینگ توصیه نمی شود زیرا رد لاستیک ماشین روی این سنگ باقی می ماند و از جلوه زیبای آن کاسته می شود. همچنین رگه های آهکی آن بعد از مدتی باز می شود. به همین دلیل بیشترین کاربرد این سنگ مرمریت کرم زیبا در نمای داخلی و دکوراسیون داخلی ساختمان است. البته استفاده از این سنگ در بدنه پله و راه پله و دیواره های پارکینگ نیز مجاز است. ساختار متراکم و سخت این سنگ باعث شده است که ساب پذیری بالایی داشته باشد که این ویژگی بسیار خوبی در سنگ مرمریت است.

از دیگر ویژگی های این سنگ زیبا استحکام و مقاومت بالا و رنگ بسیار زیبای آن است.

سنگ دهبید شایگان به صورت اسلب و تایل تولید و به بازار ارائه می شود.

گلدستون تولید کننده سنگ مرمریت دهبید شایگان

سنگبری گلدستون سنگ مرمریت دهبید شایگان مرمریت زیبا و خوش رنگ را به صورت اسلب و در اندازه های 80*80 تولید می کند و البته برحسب نیاز و درخواست افراد این سنگ در سایزهای دلخواه مشتری نیز تولید می گردد. از آنجا که تولید سنگ مرمریت دهبید شایگان هزینه زیادی به دنبال دارد تولید کنندگان اغلب این سنگ را در اندازه های بزرگ تولید می کنند تا با افزایش قیمت سنگ بتوانند هزینه های تولید آن را جبران نمایند. 

برش و تولید سنگ مرمریت دهبید برای همه سنگبری ها مقدور نیست

و تنها تعداد محدودی از سنگبری ها قادر به تولید و فراوری سنگ مرمریت کرم می باشند.

از این سنگ برای:

محیطهای مسکونی 

اداری و تجاری 

لابی های شیک و زیبا

و … می توانید استفاده کنید. 

سنگبری گلدستون در زمینه تولید , تامین و مشاوره تخصصی سنگ های ساختمانی اعم از انواع سنگ صادراتی و سنگ وارداتی فعالیت دارد. برای سفارش سنگ مرمریت دهبید اعم از سنگ مرمریت دهبید شایگان تنها کافیست با بخش فروش سنگبری گلدستون تماس بگیرید.

articles_resized_395_270_76_1512283534_01003.jpg

 

articles_resized_395_270_76_1512282971_01001.jpg

 

articles_resized_395_270_76_1512282979_01002.jpg

 

articles_resized_395_270_76_1512283540_01004.jpg

 

سنگ مرمریت دهبید مشکی یکی از انواع سنگ های مرمریت است که توسط سنگبری گلدستون به عنوان سنگ صادراتی تولید و عرضه می شود. این سنگ در دو رنگ مشکی و قهوه ای سوخته موجود است و روی آن می توان رگه های طلایی رنگ به صورت اسپایدری یا تار عنکبوتی را مشاهده کرد. معدن سنگ دهبید مشکی در صفاشهر به فاصله 185 کیلومتری از شمال شیراز در استان فارس قرار دارد. این سنگ را می توان یکی از زیباترین سنگ های مرمریت تیره رنگ به حساب آورد. سنگ مرمریت دهبید مشکی را تنها سنگبری هایی که دارای دستگاه های پیشرفته برش و ساب هستند می توانند فرآوری و عرضه کنند.  سنگبری گلدستون جهت عرضه سنگ مرمریت دهبید مشکی دارای مدرن ترین تجهیزات و ماشین آلات می باشد.

ویژگی های سنگ مرمریت دهبید مشکی

از مهم ترین ویژگی های سنگ دهبید مشکی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

جذب آب بسیار کم 

مقاوم سایشی بالا

قابلیت ساب پذیری بالا به علت تراکم زیاد

دارای رنگ بسیار زیبا و منحصر به فرد 

شفافیت بسیار بالا و بی نظیر

از این سنگ زیبا می توان برای استفاده در لابی هتل و ساختمان های شیک مسکونی یا تجاری استفاده کرد. سنگ دهبید معمولا به صورت اسلب و یا در اندازه های بزرگ فراوری می شود. از دیگر کاربردهای این سنگ در حاشیه کف , پله و زیر پله و دور آسانسور است. مشتری می تواند اندازه و سایز دلخواه از این سنگ را سفارش دهد که با افزایش سایز قیمت این سنگ نیز افزایش پیدا می کند. کف و دیواره مهم ترین مکان هایی است که از سنگ دهبید می توان استفاده کرد. این سنگ برای نمای بیرونی ساختمان به دلیل اینکه در برابر نور خورشید مقاومت کمی دارد مناسب نیست.

آنالیز سنگ مرمریت دهبید  مشکی

جذب آب حداقل 0.3 حداکثر 1.5

مقاومت فشاری حداقل 500 حداکثر 1500

مقاومت سایشی حداقل 2.5 حداکثر 6

وزن مخصوص حداقل 2.5 حداکثر 2.8

تخلخل حداقل petty و حداکثر 2.5 

به علت وجود رگه های طلایی بهتر است پشت سنگ توری زده شود تا مقاومت کششی سنگ مرمریت دهبید مشکی حفظ شود. 

در سنگبری گلدستون می توانید سورت های مختلف سنگ مرمریت از جمله سوپر یا صادراتی , ممتاز و درجه یک را داشته باشید. با کیفیت ترین سنگ های مرمریت دهبید مشکی و انواع سنگ صادراتی را از ما در سنگبری گلدستون بخواهید. جهت سفارش سنگ مرمریت دهبید مشکی کافیست با ما در سنگبری گلدستون در تماس باشید.

articles_resized_395_270_74_1512195338_101.jpg

 

articles_resized_395_270_74_1512195354_102.jpg

 

سنگ مرمریت چهرک از جمله سنگ های مرمریت ایرانی است. مرمریت انواع مختلفی دارد که یکی از آنها مرمریت چهرک است و خود این سنگ مرمریت نیز دارای تنوع بسیار بالایی از طرح و رنگ است. از این منظر ایران دارای ذخایر غنی سنگ های مرمریت است و قیمت آنها در مقایسه با کیفیت و تنوع شان بسیار مناسب است.

مرمریت چهرک را می توان در رنگ های کرم , زیتونی و صورتی مشاهده کرد. ساب پذیری بالا و تخلخل پایین از مهم ترین ویژگی های مرمریت چهرک است. معدن این سنگ در استان فارس جایی در حدود 36 کیلومتری بوانات واقع شده است.

نحوه شکل گیری سنگ مرمریت چهرک

همانطور که گفتیم سنگ چهرک از سنگ های مرمریت است و از رسوب سنگ های آهکی در دریاهای گرم به وجود آمده است. روی آن رگه ها یا فسیل هایی را می توان دید که باعث زیباتر شدن و جذابیت زیادی این سنگ شده است. تنوع رنگی از ویژگی های بازر سنگ مرمریت چهرک است و این سنگ زیبا را می توان در رنگ های مختلف اعم از:

مشاهده کرد.

جذب آب پایین , مقاومت سایشی و فرسایشی مناسب , تخلخل پایین و مقاومت فشاری بالا از دیگر ویژگی ها و خصوصیات بازر سنگ مرمریت چهرک است. زیبایی کم نظیر و مقاومت در برابر:

از مشخصه های مهمی است که هنگام انتخاب این سنگ می توان به آن دقت کرد.

از انواع مختلف سنگ مرمریت چهرک می توان به:

اشاره کرد.

کاربرد سنگ مرمریت چهرک

از سنگ های مرمریت به دلیل اینکه مقاومت بالایی در برابر عوامل محیطی مثل باد ,برف , باران , آفتاب , سرما و گرما و … ندارند نمی توان برای نمای خارجی ساختمان استفاده کرد اما نمای داخلی ساختمان را می توان با استفاده از انواع سنگ های مرمریت از جمله سنگ مرمریت چهرک تزئین کرد و جلوه ای با شکوه به آن داد. از این سنگ به ویژه در بدنه لابی و کف لابی های شیک می توان استفاده کرد.

همچنین پله , کف واحدهای مسکونی و تجاری و پارکینگ نیز از دیگر کاربردهای این سنگ زیباست.

استفاده از سنگ مرمریت چهرک در فضای دکوراسیون داخلی ساختمان بسیار آسان است.

زیرا همانطور که گفتیم تنوع رنگی بالایی دارد.

و به سادگی می تواند با سایر اجزای دکوراسیون ساختمان ارتباط و هماهنگی برقرار نماید.

صیقل پذیری و جلای آینه ای بالای این سنگ نیز باعث هر چه زیباتر شدن دکوراسیون ساختمان می شود. همچنین ترکیب سنگ مرمریت چهرک با سایر سنگ های مرمریت می تواند زیبایی آن را دو چندان نماید. برای مثال از آنجا که بازه رنگی این سنگ کرم , صورتی و زیتونی است آن را می توان با سنگهای مشکی و قهوه ای ترکیب نمود و زیبایی فوق العاده ای به نمای ساختمان داد.

تولید سنگ مرمریت چهرک در گلدستون

گلدستون از جمله سنگبری های مدرن و بزرگ کشور در اصفهان است و انواع سنگ های مرمریت صادراتی از جمله مرمریت چهرک را با کیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب تولید می نماید. این شرکت با دارا بودن مدرن ترین دستگاه های ساب و برش سنگ های مرمریت را با کیفیت بالا روانه بازارهای داخلی و خارجی می نماید. در این شرکت با پرکردن رگه های بسیار ریز روی سنگ مرمریت چهرک آن را فراوری کرده و به استحکام بیشتر آن کمک می کند. برای این کار رزین مخصوص با روشهای یو وی به داخل رگه های این سنگ نفوذ می کند و فراوری خوب به پولیش و صیقلی شدن سنگ کمک می نماید.

articles_resized_395_270_33_1512280143_1200.jpg

 

articles_resized_395_270_33_1512280162_1201.jpg

 

articles_resized_395_270_33_1512280179_1203.jpg

سنگ وارداتی و واردات انواع سنگ خارجی یکی دیگر از اقدامات مهمی است که در سنگبری گلدستون انجام می شود. سنگ وارداتی یا همان سنگ خارجی برای آن دسته از سنگ هایی که معدن آنها در کشور یافت نمی شود گزینه بسیار مناسبی است. به همان ترتیب که ما به سایر کشورهای جهان سنگ صادر می کنیم نیاز داریم تا انواع سنگ خارجی را نیز وارد نماییم. عمده سنگ های وارداتی از کشورهای ترکیه و چین وارد کشور می شود. اگر چه ایران خود دنیای سنگ های زیبا و متنوع است اما عده ای نیز تمایل به استفاده از سنگ خارجی برای نمای ساختمان خود را دارند و این البته می تواند به کیفیت برتر سنگ های وارداتی نیز مرتبط باشد. در صورتی که بتوان کیفیت سنگ های ایرانی را افزایش داد صادرات سنگ ایرانی به کشورهای دیگر نیز رونق می گیرد و این یکی از اقدامات موثر در راستای توسعه اقتصادی کشور است.

اما به هر حال واردات سنگ خارجی امری است که نمی توان از آن غافل شد.

دلایل واردات سنگ به ایران

یکی از دلایل مهم واردات سنگ خارجی از سایر کشورها بحث سلیقه نیز می باشد. بسیاری از افراد تمایل به استفاده از سنگ های خارجی دارند و سنگ های خارجی نیز دارای تنوع طرح و رنگ بسیار بالایی می باشند. همچنین این سنگ ها به دلیل استفاده از دستگاه های مدرن و استاندارد از کیفیت بالایی در ساب و برش برخوردارند.

از انواع مختلف سنگ های وارداتی می توان به:

و … می باشد.

یکی از مهم ترین سنگ های وارداتی مرمریت است.

اگر چه ایران دارای معادن متنوعی از این نوع سنگ ساختمانی است اما این سنگ در ایران از طرفداران زیادی برخوردار است البته قیمت آن نیز بسیار بیشتر از سنگ ایرانی است.

از این رو از سنگ وارداتی در پروژه های بزرگ و ساختمان های لوکس و گرانقیمت بیشتر استفاده می شود.

سنگ وارداتی در گلدستون

از جمله سنگ های وارداتی خارجی سنگ مرمریت است.

گلدستون یک سنگبری مدرن و مجهز است که انواع سنگ را از سایر کشورها به خصوص ترکیه وارد ایران می نماید و با بهترین کیفیت به بازار مصرف عرضه می کند. از این سنگ ها به عنوان سنگ ساختمانی برای مکان های مختلف اعم از سنگ کف ساختمان , سنگ راه پله , سنگ آشپزخانه , سرویس بهداشتی , پارکینگ و … می توان استفاده نمود. گلدستون مجموعه بزرگی از انواع سنگ را گردآوردی نموده است تا بتواند دسترسی مشتریانی که به دنبال سنگ ساختمانی خارجی هستند را به این نوع سنگ ها آسان تر نماید. همچنین با کیفیت ترین سنگ های وارداتی را می توانید از ما در سنگبری گلدستون بخواهید.

در اینجا با نمونه هایی از سنگ مرمریت وارداتی آشنا می شوید

که از زیباترین و پرفروش ترین سنگ های خارجی می باشند.

late.jpg
marmarit.jpg
emrador_turkey.jpg
epra_dark_turkey.jpg

سنگ امپرادور دارک ترکیه یکی از سنگ های فوق العاده شیک و زیبا از کشور ترکیه است که برای مکان های مختلف کاربرد دارد و در سنگبری گلدستون تولید می گردد. این سنگبری مدرن در زمینه واردات سنگ خارجی از کشورهای ترکیه , ایتالیا و اسپانیا فعالیت دارد و زیباترین و شیک ترین سنگ های خارجی از جمله سنگ ترکیه را می توانید در این سنگبری بیابید. این سنگبری انواع سنگ امپرادور را در اندازه های مختلف و بنابه سفارش مشتری در اندازه های منحصربه فرد تولید و عرضه می کند.

کاربرد سنگ امپرادور دارک ترکیه

سنگ مرمریت امپرادور دارک ترکیه را می توان به خوبی برای کف و دیوار ها به کار برد. دیواره های ورودی ساختمان ها و لابی های لوکس را می توان توسط سنگ امپرادور دارک ترکیه به زیبایی پوشش داد. از دیگر کاربردهای مرمریت امپرادور دارک ترکیه می توان به کف آسانسور، به عنوان صفحه کابینت آشپزخانه، پله و راه پله، دیوار های پارکینگ و روشویی و سرویس های لوکس اشاره کرد.

همچنین از این سنگ در ساخت کانتر و مشاعات نیز می توان استفاده کرد.

سنگ مرمریت امپرادور ترکیه در سه رنگ لایت , مدیوم و دارک وجود دارد

که به ترتیب از تیره تا روشن می باشند و رنگ دارک یا تیره آن طرفداران زیادی دارد.

سنگ امپرادور دارک ترکیه

سنگ امپرادور دارک ترکیه دارای رنگ زمینه قهوه ای تیره است

و رگه های بسیار زیبایی طلایی یا سفید و روشنی در آن دیده می شود.

این سنگ در زمره سنگ های مرمریت قرار می گیرد و ساب پذیری بالایی دارد.

این سنگ زیبا برای فضای داخلی هتل و لابی بسیار مورد کاربرد و مورد پسند است.

رنگ قهوه ای تیره آن با رگه های روشن باعث زیبایی و چشم نوازی زیادی در این سنگ شده است که استفاده از آن می تواند جلوه بسیار زیبایی به فضا ببخشد. همچنین می توانید با استفاده از مرمریت امپرادور خانه و آشپزخانه خود را به زیبایی دکوراسیون کنید. این سنگ همچنین دارای شفافیت زیادی است و ترکیب آن در کنار سنگ امپرادور لایت ترکیه می تواند بسیار چشم نواز و زیبا باشد. البته قیمت این سنگ زیبا بالاست و بهتر است در فضاهای محدود مورد استفاده قرار بگیرد.  جهت سفارش سنگ امپرادور دارک ترکیه و انواع مرمریت امپرادور ترکیه و انواع سنگ ساختمانی کافیست با ما در سنگبری گلدستون تولید کننده انواع مرمریت های خارجی تماس بگیرید. همچنین مناسب ترین قیمت سنگ امپرادور دارک ترکیه در سایزهای دلخواه شما نیز در این سنگبری ارائه می شود.

سنگ مرمریت لته ترکیه دارای رنگ زمینه بسیار روشن است که به سفیدی گرایش دارد و از جمله سنگ هایی است که در سال های اخیر شهرت یافته و طرفداران زیادی در سراسر جهان پیدا کرده است. این سنگ دارای خطوط کرم رنگ در روی سطح آن است که به زیبایی آن افزوده است. این سنگ از معادن کشور ترکیه استخراج می شود. و جزء سنگ های ساختمانی پرطرفدار است.

مشخصات سنگ مرمریت لته ترکیه

سنگ لته ترکیه از جمله سنگ های مرمریت است

و مانند سایر سنگ مرمریت دارای رگه های خالی و سوراخ های متعددی می باشد

که با فناوری های جدید در سنگبری گلدستون این فضاهای خالی به بهترین شکل ممک پر می شود.

ساب پذیری این سنگ بالاست از و مهم ترین مشخصه های سنگ مرمریت لته ترکیه در سنگبری گلدستون برش دقیق و لبه تیز و برنده این سنگ است.

این سنگ در سورت های مختلف که بر اساس رنگ و فراوری آن دسته بندی می شود ارائه می گردد.

هر چه درجه سنگ پایین تر باشد رنگ آن تیره است

و این  کاملا به سلیقه مشتری نیز بستگی دارد.

قیمت سنگ مرمریت لته ترکیه نیز به رنگ و طرح آن بستگی دارد. 

جذب آب بالا و مقاومت سایشی و فشاری خوب از ویژگی های مهم سنگ مرمریت لته ترکیه است.

همچنین وزن مخصوص آن 2.74 و تخلخل آن نیز 0.93 است.

کاربرد سنگ مرمریت لته ترکیه

سنگ لته ترکیه از سنگ هایی است که به دلیل زیبایی خاص آن در واحدهای مسکونی شیک و هتل ها مورد استفاده قرار می گیرد از این سنگ می توان برای کف واحدهای مسکونی , کف لابی هتل و دیواره ها استفاده کرد. اگر به دنبال سنگی با رنگ یک دست پاک و بدون گل هستید می توانید سنگ مرمریت لته ترکیه را در صدر لیست انتخاب های خود قرار دهید.

از این سنگ در سرویس بهداشتی و کفپوش نیز می توان استفاده کرد.

استفاده از این سنگ با رنگ کرم روشن و زیبای خود جلوه بسیار زیبا و روشنی به فضای داخلی می بخشد. از این رو می توان با کارکردن سنگ در فضای داخلی نور بیشتری به فضا بخشید. در صورتی که برای خرید سنگ ساختمانی نیاز به مشاوره و راهنمایی دارید ما انواع سنگ های لوکس ساختمانی را به شما معرفی می کنیم و در انتخاب مناسب ترین نوع سنگ با توجه به پروژه ای که قصد انجامش را دارید شما را یاری می کنیم.

تنها کافیست با ما تماس بگیرید و یا از وب سایت ما بازدید نمایید.

articles_resized_395_270_75_1512195688_200.jpg

 

articles_resized_395_270_75_1512195702_201.jpg

 

articles_resized_395_270_75_1512195709_202.jpg

سنگ امپرادور دارک اسپانیا از نمونه های منحصر به فرد سنگ امپرادور اسپانیا می باشد که توسط سنگبری گلدستون عرضه می گردد. اگر به دنبال یک سنگ خارجی و ایده آل برای دکوراسیون داخلی خود هستید ما به شما سنگ امپرادور دارک اسپانیا را پیشنهاد می کنیم. سنگ های خارجی قیمت بالایی دارند اما از آن ها می توان در پروژه های خاص استفاده کرد و استفاده از آنها در فضاهای محدود می تواند کاملا مقرون به صرفه باشد. 

معدن این سنگ در اسپانیا قرار دارد و از آنجا که قیمت فراوری سنگ در چین بسیار پایین است بیشتر فراوری های سنگ در این کشور در چین انجام می شود.

مشخصات سنگ امپرادور دارک اسپانیا

سنگ امپرادور اسپانیا از سنگ های مرمریت به حساب می آید

و در دو رنگ دارک و لایت عرضه می شود.

رنگ تیره این سنگ مایل به قهوه ای است

و رگه های بسیار زیبای طلایی و روشنی در آن دیده می شود

که زیبایی چشمگیری به آن بخشیده است.

ساب پذیری این سنگ به نسبت سنگ مرمریت امپرادور لایت اسپانیا بسیار بیشتر است

و شفافیت بالایی نیز دارد.

این سنگ قیمت بالایی دارد

و اگر به درستی طراحی و استفاده شود می تواند زیباترین جلوه را به دکوراسیون داخلی ببخشد.

کاربرد سنگ امپرادور دارک اسپانیا

سنگ امپرادور دارک اسپانیا معمولا به صورت اسلب وارد ایران می شود

و در سایزهای دلخواه مشتری قابل عرضه است.

از مهم ترین مکان هایی که می توان سنگ امپرادور دارک اسپانیا را به کار برد می توان به کف واحدهای تجاری یا مسکونی با ارزش بسیار بالا اشاره کرد. زیرا این سنگ خود دارای قیمت بالایی است و می تواند تا حدودی روی قیمت ملک نیز اثر داشته باشد و آن را افزایش دهد. لابی هتل , سنگ کابینت آشپزخانه , سرویس بهداشتی لوکس و حمام های مستر لوکس و … نیز می توان محل مناسبی برای کاربرد این سنگ زیبا باشد. استفاده از سنگ امپرادور دارک اسپانیا در کنار سنگ امپرادور لایت اسپانیا می تواند جلوه با شکوهی به فضا بدهد. 

سنگبری گلدستون از بزرگترین واردکنندگان و تولید کنندگان سنگ خارجی در کشور است که در زمینه تولید  امپرادور دارک اسپانیا تخصص و فعالیت دارد در صورتی که به دنبال زیباترین و خاص ترین سنگ های ساختمانی هستید کافیست با سنگبری گلدستون تماس بگیرید. ما دسترسی شما را به انواع سنگ های لوکس خارجی از جمله سنگ ترکیه و اسپانیا آسان نموده ایم و این امکان را فراهم می کنیم تا شما بتوانید از این سنگ های زیبا در سایزهای دلخواه خود برای طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان تان استفاده کنید. 

جهت اطلاع از قیمت سنگ امپرادور دارک اسپانیا با ما در تماس باشید.

سنگ مرمریت کاپوچینو یکی از جذاب ترین و زیباترین سنگ هایی مرمریت خارجی است که توسط سنگبری گلدستون وارد می شود و پس از ساب و برش عالی و فراوری با کیفیت بالا جهت فروش عرضه می گردد. این سنگ زیبا با رنگ منحصر به فرد خود در سایزهای دلخواه و مورد نیاز مشتری تولید می گردد.

انواع سنگ مرمریت کاپوچینو

سنگ مرمریت کاپوچینو در دو رنگ لایت و دارک یعنی تیره و روشن استخراج می گردد

و معدن آن در کشور ترکیه می باشد.

البته این سنگ معادن مختلفی دارد.

که سنگبری گلدستون آن را از بهترین معادن که دارای کیفیت جهانی است وارد می کند.

این سنگ اغلب به صورت اسلب وارد می شود

و بر اساس دلخواه مشتری قابلیت سایزبندی را دارد.

مرمریت کاپوچینو مقاومت فشاری بسیار بالایی دارد

و مقاومت سایشی آن نیز در سطح بالایی است.

همچنین تخلخل و جذب آن نیز در سطح قابل قبولی است.

کاربرد سنگ مرمریت کاپوچینو

امروزه از سنگ های مرمریت کاپوچینو دارک و لایت در هتل های شیک و مراکز تجاری مدرن بسیار استفاده می شود. مهم ترین کاربردهای این سنگ زیبا برای کف و دیواره های ساختمان است. همچنین از آن به عنوان صفحه رویه کابینت , سنگ سرویس های بهداشتی لوکس و زیبا , سنگ کف آسانسور , سنگ قاب دور آسانسور , حمام و روشیویی نیز می توان استفاده کرد. از دیگر مکان هایی که می توان سنگ مرمریت کاپوچینو را به کار برد می توان به پله و راه پله , کانتر , شومینه و مشاعات اشاره کرد. از مهم ترین ویژگی های مرمریت کاپوچینو در سنگبری گلدستون می توان به فراوری این سنگ با استفاده از اپوکسی با کیفیت عالی اشاره کرد.

این سنگ دارای کیفیتی جهانی است و با قیمت بسیار رقابتی در سنگبری گلدستون عرضه می شود.

در صورت نیاز به هر گونه مشاوره قبل از خرید انواع سنگ ساختمانی تنها کافیست با گلدستون تماس بگیرید.

ما به شما بهترین سنگ ساختمانی و لوکس ترین سنگ های تزئینی را پیشنهاد می کنیم.

articles_resized_395_270_45_1512282314_400.jpg

 

articles_resized_395_270_45_1512282329_401.jpg

 

سنگ ازنا و الیگودرز از مشهورترین سنگ چینی کریستال در ایران می باشد که توسط حاج قنبر رحیمی(ارباب قنبر) بهره برداری شد.سنگ چینی ازنا  و ایگودرز را با نام سنگ چینی ارباب هم می شناسند.معدنسنگ چینی در استان لرستان در فاصله 24 کیلومتری شهرستان درود و شهر ازنا و الیگودرز واقع گردیده است.

روش استخراج آنها از معدن به صورت سیم برش و اکثر  نرم بر و بعضی از آنها نیز سخت بر می‌باشند.

معدن سنگ ازنا و ایگودرز قابلیت کوپ دهی سنگ با قواره های مختلف از جمله تک کوب ، دو کوب سه کوب و لاشه را دارد.

که یکی از ویژگی های برجسته دیگر این نوع سنگ کوپ دهی به صورت تک کوپ بزرگ و استاندارد است ، که به جهت صادرات و همچنین گرفتن اسلبهای استاندارد و بزرگ مورد توجه صادر کنندگان و کارخانجات برش سنگ می باشد.

این سنگ دارای زمینه سفید رنگ می باشد که خطوطی نامنظم مشکی و طوسی به صورت مورب در ان وجود دارد.

 این سنگ ها تنوع رنگ پایینی می‌باشند و معمولاً به رنگ سفید و یا به رنگ سفید یا هاله یا رگه‌های زرد می‌باشد.

علت براق بودن و منعکس کردن نور در این سنگ کریستالی بودن آن می باشد.این سنگ جزء برترین سنگ های کریستال در دنیا محسوب می شود.

دسته بندی سنگ های ازنا از طریق تراکم رنگ های طوسی و سیاه می باشد.

سنگ ازنا و الیگودرز و ویژگی های آن

این سنگ دارای ویژگی های منحصر بفردی می باشد که سبب محبوببیت و کاربرد بسیار زیاد آن در بین مردم شده است که عبارت است از:

استفاده در محیط کم نور

این سنگ به خاطر زمینه ی روشن خود، مناسب محیط ها با نور کم می باشد.

براق و شفاف بودن

از مهم ترین ویژگی این سنگ ها براقیت و شفافبت بسیار بالای آن می باشد.

اگر ساینده سنگ جنس مرغوبی داشته باشد شفافیت سنگ بیشتر خواهد شد.

کیفیت و قیمت مناسب

سنگ ارباب نسبت به سنگ های مشابه دارای قیمت و کفیت مناسب تری می باشد.

چند برابر شدن روشنایی

سنگ چینی ازنا نور و روشنایی بیشتری به محیط می بخشد.

مقاومت سایشی بالا

این سنگ در برابر فرسایش دارای مقاومت بسیار بالایی می باشد.

جذب آب کم

به دلیل جذب آب ناچیز و بسیار کم، قابلیت استفاده در بسیاری از فضا ها و مکان هایی که در معرض رطوبت و تماس مستقیم با آب هستند را دارد( مانند استخر، سونا و جکوزی )

امکان دسترسی  به سایزهای مختلف 

این سنگ ها در سایز های مختلف، به صورت اسلب و تایل فرآوری می شود.معمولا  این سنگ ها به سایز دلخواه مشتری برش داده میشود.

سنگ چینی الیگودرز و ازنا و سایزهای موجود آن

این سنگ در سایزهای استاندارد مانند 40*40، 50*50، 60*60، 80*80 در ضخامت های 2 و 3 سانتی متری می باشد.

امکان برش انواع سایزهای سفارشی برای این سنگ نیز وجود دارد.

سنگ ازنا و الیگودرز و طرح ها و کاربرد آن

سنگ ارباب به صورت اسلب برش داده شده و طرح های آن شامل:

-بوک مچ

-فورمچ

می باشد.

همچنین کاربرد این سنگ ها مناسب برای:

و … می باشد.

سنگ ازنا الیگودرز و قیمت آن

این سنگ به صورت اسلب تولید می شود و مطابق با اندازه دلخواه مشتری برش داده می شود.

این سنگ به کشورهای دیگر نیز چین، هند، ایتالیا و … صادر می شود. قیمت این سنگ ها به عوامل زیر بستگی دارد:

 1. کیفیت تولید چینی ازنا
 2. ضخامت سنگ ازنا
 3. روشنی و یکدست بودن سنگ
 4. ابعاد آن

سنگ چینی چیست؟

سنگ چینی، سنگ آهکی دگرگون یا مرمریت می باشد که بلورها و دانه های تشکیل دهنده آن با چشم قابل رویت می باشد.

به طور کلی سنگ چینی، به انواع مرمریت های دانه ریز می گویند که بافت آنها به صورت تمام بلور بوده که از کلسیت و مقدار کمی ولاستونیت تشکیل می شود.

دلیل نام چینی در این سنگ ها این است که در ضخامت های کم در مقابل ضربه صدای چینی می دهد.

.

سنگ اسلب سنگی است که از سنگ های کوپ با ابعاد بزرگ به دست می آید. به این معنی که برای تولید سنگ های اسلب از سنگ های خام در ابعاد و اندازه های بزرگ باید استفاده شود. همچنین ضخامت این سنگ نیز باید به صورت دقیق 2 سانتی متر باشد که این ضخامت استاندارد برای سنگ های صادراتی است. سنگ های اسلب معمولا ورقه های سنگی دارای طول 70 سانتی متر تا 3 متر بوده و عرض آنها نیز 70 سانتی متر می باشند. از این سنگ ها در نمای ساختمان و دکوراسیون داخلی استفاده می شود. سنگ ساختمانی طبیعی ماده ای است که هیچ آلاینده خطرناک و مضر برای طبیعت و انسان ندارد و برای فرآوری آن نیازی به مواد شیمیایی و روکش کردن نیست. سنگ ساختمانی تنوع بالایی از طرح و رنگ دارد که در هیچ متریال دیگری دیده نمی شود.

از این جهت است که سنگ در صنعت ساختمان سازی و نما و دکوراسیون داخلی طرفداران زیادی دارد. زیرا طیف گسترده ای از انتخاب در پیش روی طراحان و معماران است و می توانند در هر محیط از سنگ دلخواه و متناسب با آن استفاده نمایند. تولید سنگ ساختمانی نیازی به انرژی خاصی ندارد و تنها برای استخراج و فرآوری آن است که انرژی صرف می شود تا یک سنگ بتواند زیبایی خود را نمایان نماید. از ضایعات سنگ نیز برای پر کردن قسمت هایی از معدن که در آنجا استحصال سنگ صورت گرفته است استفاده می شود.

همچنین از این ضایعات برای تولید سنگ مصنوعی نیز استفاده می شود و هیچ چیزی در چرخه سنگ اسلب هدر نمی رود. 

سنگ اسلب 

اندازه سنگ اسلب به بلوک سنگ بستگی دارد

و این بلوک ها همیشه در اندازه های استاندارد نیستند

و نمی توانند نیازهای برنامه ریزی شده را پوشش دهند.

سنگ اسلب را می توان به صورت مربع یا مستطیل تولید کرد.

همچنین این سنگ ها را می توان به شکل سه بعدی نیز تولید کرد. کوپ های سنگ پس از استخراج به کارخانه سنگبری تحویل داده می شوند. در آنجا توسط دستگاه های فوق پیشرفته این کوپ ها را برش زده و به صورت ورقه هایی با ابعاد متفاوت تبدیل می کنند. سنگ اسلب هم در صادرات و هم در واردات مورد استفاده قرار می گیرد. و انواع سنگ های ساختمانی را می توان به صورت اسلب تهیه نمود که از آن جمله می توان به سنگ اسلب مرمر , سنگ اسلب مرمریت و سنگ اسلب تراورتن و گرانیت اشاره نمود.

مهم ترین ویژگی که سنگ های اسلب صادراتی باید داشته باشند که :

از مهم ترین ویژگی های سنگ ساختمانی اسلب صادراتی است. 

سنگ های صادراتی همچنین در پروژه های خاص داخلی نیز قابل استفاده هستند برای مثال فضاهای خارجی و داخلی , لابی و سنگ کف ساختمان از مهمترین قسمت هایی است که می توان از سنگ ساختمانی اسلب در آن استفاده نمود. از آنجا که این سنگ ها سطح بزرگ و وسیعی از سنگ را به نمایش می گذارند می توانند بسیار زیبا باشند و نمای ساختمان و دکوراسیون را جلوه های زیبا ببخشند. سنگ های مرمر اسلب نیز به دلیل اینکه می توانند نور را از خود عبور دهند با یک نورپردازی جلوه ای با شکوه به خود می گیرند که هر فضایی را زیبا و درخشان می کند. 

برش سنگ اسلب 

سنگ ساختمانی اسلب عموما توسط دستگاه های اره بریده می شود.

کوپ های سنگ توسط دستگاه های مجهز و فوق پیشرفته ای بریده می شوند که معمولا از اره های موازی با تیغه های الماس تشکیل شده است. تعداد تیغه ها و قدرت این اره های الماسی متفاوت است که معمولا تعداد آن 40 تا 80 تیغه است که به صورت موازی در کنار هم قرار گرفته اند. این اره ها به دو صورت نرم بر و سخت بر وجود دارند. از دستگاه اره نرم بر برای برش سنگ های آهکی استفاده می شود. ضایعات کم و دقت مناسب در برش از مزایای استفاده از این نوع دستگاه است. برش سنگ مرمر و سنگ مرمریت را می توان توسط این اره های الماسه انجام داد. در اره های سخت بر به جای تیغه های الماسه از براده چدنی یا فولادی برای برش سنگ اسلب استفاده می شود.

این اره ها چند ده تا چند صد تیغه دارند

که در ماشین های جدید برش از 150 تیغه برای برش سنگ اسلب استفاده می شود.

از این دستگاه ها برای برش و ساب سنگ های سخت مثل سنگ گرانیت استفاده می شود.

نوع دیگری از دستگاه های برش قله بر ها هستند که از تیغه های دیسکی یا دایره شکل برای برش استفاده می شود.

کاربردهای سنگ اسلب و انواع آن

از سنگ اسلب برای سنگ کف ساختمان استقبال زیادی می شود

اما کاربرد آن در قسمت های دیگر ساختمان نیز مرسوم است.

از این سنگ ها برای نمای داخلی و خارجی استفاده زیادی می شود و به دلیل اینکه ابعاد سنگ بزرگ است و نمای بیشتری دارد و به صورت یکدست و یکنواخت می باشد نسبت به سنگ های با ابعاد کمتر نمای بهتری به فضا می بخشد. از این جهت سنگ اسلب از محبوبیت بیشتری برخوردار است. سنگ های صادراتی ایرانی برای اینکه در بازارهای جهانی به فروش برسد عموما به صورت اسلب تهیه می شوند. این سنگ ها باید کیفیت لازم برای صادرات در بازارهای جهانی را داشته باشند همچنین بسته بندی و نحوه حمل و نقل آنها برای ارسال به بازارهای جهانی نیز روی قیمت نهایی و میزان استقبال از آن ها اثر گذار است.

از مهم ترین سنگ های ایرانی صادراتی که به صورت اسلب تهیه می شوند می توان به :

اشاره نمود.

سنگ وارداتی نیز به صورت اسلب تهیه می شود که از مهم ترین سنگ های اسلب خارجی نیز می توان به:

سنگ اسلب مرمریت لته 

سنگ اسلب مرمریت امپرادور ترکیه 

سنگ اسلب امپرادور اسپانیا 

و … می باشد.

سنگ های اسلب در صنعت سنگ کشور

امروزه سنگ ساختمانی تنها برای نمای داخلی و خارجی استفاده نمی شود بلکه از سنگ ساختمانی می توان طرح های بسیار زیبایی به دست آورد که زیبایی خیره کننده ای به ساختمان می بخشد. اما برای برش سنگ و ایجاد طرح های زیبا و چشمگیر نیاز به ابزارهای دقیق , الگوهای برش و المان های دیگر است که باید به سنگ ساختمانی اضافه شود. ترکیب هنر و صنعت سنگ در نمای ساختمان و طراحی دکوراسیون آن می تواند چشم هر بیننده ای را خیره نماید. تولید سنگ اسلب در سایزهای بزرگ در کشور انجام می شود و سنگبری گلدستون به عنوان تولید کننده سنگ ساختمانی و سنگ کف ساختمان به صورت اسلب مجهز به تمامی ماشین ها و دستگاه های برش مدرن و پیشرفته برای این کار می باشد.

این سنگبری همواره به پیشرفت صنعت سنگ کشور اندیشیده است و در این راه گام های بلندی نیز برداشته است

که از آن جمله می توان به استفاده از مدرن ترین دستگاه ها برای تولید سنگاسلب اشاره نمود. 

واردات سنگ ترکیه یکی از بزرگترین تولید کنندگان سنگ در جهان به دلیل کیفیت بالا و زیبایی منحصر به فرد سنگ های آن در کشورهای مختلف هر روز در حال افزایش است. اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم کیفیت سنگ ترکیه بسیار بالاست و برخی از انواع آن با قیمت بسیار مناسب در سایر کشورها به فروش می رسد. از این جهت این سنگ ها مشتریان زیادی در این کشورها خواهند داشت. از آنجا که ایران تمامی انواع سنگ های دنیا را ندارد بنابراین به سنگ سایر کشورها نیاز پیدا خواهد نمود.

عمده واردات سنگ ساختمانی از کشورهای ترکیه , افغانستان و چین می باشد.

همچنین عمده واردات سنگ ترکیه از نوع سنگ مرمریت است. 

در اینجا قصد داریم در مورد انواع سنگ های وارداتی ترکیه صحبت کنیم. 

اگر چه ایران نیز مانند کشور ترکیه سنگ های با کیفیت و بسیار خوبی دارد و از نظر ظرفیت تولید سنگ و زمین شناسی و معادن متعدد همانند ترکیه است اما از نظر صادرات سنگ از کشور ترکیه بسیار عقب تر است و دلیل این امر نیز این است که ترکیه به شدت روی صادرات سنگ خود تمرکز دارد و توانسته است خود را به عنوان یکی از قطب های تولید کننده سنگ در جهان معرفی نماید. 

در اینجا به مهم ترین علل واردات سنگ ترکیه به دیگر کشورها اشاره داریم.

علت واردات سنگ ترکیه

کشور ترکیه از نظر سنگ مرمریت بسیار غنی است.

و شما می توانید انواع سنگ های مرمریت زیبا , با کیفیت با طرح و رنگ خاص را در میان سنگ های ترکیه مشاهده نمایید. این سنگ ها طرفداران زیادی دارند زیرا در سایر کشورها نظیر این سنگ ها را به ندرت می توانید پیدا کنید. به دلیل جذابیت بالای این سنگ ها واردات سنگ ترکیه نسبت به واردات سنگ از دیگر کشورها درصد بالاتری را به خود اختصاص داده است. سنگ ساختمانی یکی از مهم ترین مصالح در ساختمان سازی است و آخرین مصالحی است که در کار ساخت و ساز ساختمان مورد کاربرد قرار می گیرد از این رو کاملا در معرض دید می باشد انتخاب سنگ به عنوان نمای داخلی و خارجی ساختمان می تواند مقاومت , زیبایی و کیفیت ساختمان را افزایش دهد.

اما انتخاب سنگ ساختمانی مناسب نیز اهمیت زیادی دارد.

مهم ترین نکاتی که در انتخاب سنگ های ساختمانی مد نظر می توان قرار داد:

و ویژگی های خاص آن است که این سنگ را برای کاربری های خاص مناسب می نماید.

همانطور که گفتیم سنگ ترکیه کمتر در دیگر کشورهای جهان مانند دارد و چون کیفیت و مقاومت این سنگ ها نیز بسیار بالاست در تمامی دنیا از محبوبیت کم نظیری برخوردار است. افزایش استفاده از انواع سنگ ترکیه باعث افزایش واردات سنگ ترکیه به کشورهای دیگر و از جمله ایران شده است. امروزه شما می توانید هتل های لوکس و ساختمان های مجللی را ببینید که با انواع سنگ خارجی نما شده اند.

ناگفته نماند که قیمت سنگ ترکیه بالاست.

و همه افراد توانایی مالی برای استفاده از این سنگ ها را در نمای ساختمان خود ندارند. 

زیبایی , کیفیت بالا و خاص بودن از مهم ترین علل واردات سنگ ترکیه به دیگر کشورهاست.

واردات سنگ ترکیه در انواع مختلف

از مهم ترین انواع سنگ در واردات سنگ ترکیه که به سایر کشورها اعم از ایران وارد می شود می توان به سنگ مرمریت امپرادور اشاره نمود.

از دیگر انواع سنگ ترکیه می توان به :

اشاره نمود. 

هرکدام از این سنگ های ساختمانی ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی اجمالی آنها خواهیم پرداخت.

این سنگ ها مهم ترین انواع سنگ در واردات سنگ ترکیه به دیگر کشورها می باشند.

سنگ مرمریت امپرادور

سنگ مرمریت امپرادور یکی از مهم ترین سنگ های صادراتی کشور ترکیه و مهم ترین سنگ در واردات سنگ ترکیه به ایران است.

این سنگ زیبا در سه رنگ اصلی :

وجود دارد که تفاوتشان در رنگ زمینه تیره یا روشن آنها می باشد.

زمینه این سنگ مرمریت زیبا قهوه ای است و از تیره تا روشن متفاوت است.

از دیگر مشخصه این سنگ رگه های زیبا با طراحی خاص روی این سنگ است که به رنگ طلایی است و زیبایی منحصر به فردی به این سنگ بخشیده است. از این سنگ می توان برای نمای داخلی ساختمان در بخش های مختلف استفاده کرد زیرا این سنگ جذب آب پایینی دارد و مقاومت آن بسیار خوب است.

از این نظر محدودیتی در کاربرد مرمریت امپرادور در نمای داخلی وجود ندارد. 

سنگ دهبید تیره نیز از جهاتی با سنگ مرمریت امپرادور مقایسه شده است.

و از نظر کیفیت و زیبایی کاملا با هم برابری می کنند.

واردات سنگ ترکیه و سنگ مرمریت لته

از دیگر سنگ ترکیه می توان به سنگ مرمریت لته اشاره کرد.

واردات سنگ ترکیه اعم از سنگ لته به دلیل محبوبیت بالای این سنگ بسیار زیاد است زیرا این سنگ از زمره سنگ های با زمینه بسیار روشن است و سنگ های روشن معمولا طرفداران زیادی دارند. این سنگ را به سنگ دهبید کرم مقایسه می نمایند. سنگ مرمریت دهبید کرم نیز دارای زمینه ای به رنگ کاملا روشن است و یکی از زیباترین سنگ های مرمریت ایرانی است. کاربرد سنگ مرمریت لته نیز در نمای داخلی ساختمان می باشد.

سنگ کف ساختمان یکی از مهم ترین کاربردهای این سنگ است.

زیرا رنگ روشن آن به خوبی می توان نور را منعکس نماید.

و باعث روشن تر شدن فضای داخلی شود.

سنگ مرمریت مارمارا

در واردات سنگ ترکیه یک زیبا به نام سنگ مرمریت مارمارا نیز وارد می شود که طرح بسیار خاص و زیبایی دارد. این سنگ زمینه سفید با خطوط صاف و موازی مشکی رنگ دارد در کنار آن ذوق و سلیقه طراح می تواند زیباترین طرح ها و نقش ها را در نمای داخلی به وجود آورد. این سنگ برای تمامی بخش های داخلی ساختمان بدون هیچ محدودیتی به کار می رود.

از مهم ترین کاربردهای آن سنگ آشپزخانه و نمای سرویس های بهداشتی و حمام های لوکس است.

این سنگ ساختمانی در تمامی دنیا کم نظیر است.

واردات سنگ ترکیه و سنگ مرمریت کاپوچینو

سنگ مرمریت کاپوچینو همانطور که از نام آن برمی آید زمینه ای روشن به رنگ کاپوچینو دارد.

این سنگ نیز زیبا و با کیفیت است و در لیست واردات سنگ ترکیه می توان سنگ مرمریت کاپوچینو را نیز مشاهده نمود. این سنگ نیز همانند سایر مرمریت ها در نمای داخلی ساختمان کاربرد دارد. زمینه سفید کرم این سنگ همانند سنگ لته قابلیت انعکاس نور در فضاهایی که کمتر به نور طبیعی دسترسی دارند را فراهم می نماید.

انتخاب سنگ ساختمانی در صنعت ساختمان سازی مسئله بسیار حائز اهمیت است. سنگ های ساختمانی انواع مختلفی دارند و با توجه به ویژگی های خاصی که دارند برای کاربردهای متفاوتی مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از انواع سنگ ها در نمای داخلی و برخی برای نمای خارجی مناسب هستند. سنگ ساختمانی می تواند یکی از گزینه های خوب برای نمای ساختمان باشد. نمای یک ساختمان را می توان با متریال های متفاوتی انجام داد و سنگ به عنوان یکی از محکم ترین و زیباترین مصالح طیف وسیعی از سلیقه ها را در بر می گیرد زیرا همانطور که می دانیم سنگ ساختمانی تنوع بالایی دارد.

و این شامل طرح و نقش , رنگ , کیفیت , مقاومت و اندازه آن می باشد. 

اگر قصد دارید برای نمای ساختمان خود از سنگ استفاده کنید باید به شما تبریک بگوییم زیرا علاوه بر اینکه سلیقه خوبی دارید ساختمان شما با استفاده از سنگ می تواند کیفیت , دوام و مقاومت بسیار خوبی پیدا کند. اما انتخاب سنگ ساختمانی برای نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد. انتخاب سنگ ساختمانی در بخش های مختلف ساختمان به معیارها و فاکتورهای متفاوتی بستگی دارد.

در اینجا ما بهترین سنگ های ساختمانی را برای نمای داخلی ارائه می نماییم.

انتخاب سنگ ساختمانی با کیفیت

اینکه سنگ خوب چه سنگی است یکی از مهم ترین سوالاتی است که مشتریان در هنگام خرید سنگ دارند. باید گفت که یک سنگ خوب ویژگی های متعدد و مختلفی دارد و برای انتخاب بهترین نوع سنگ باید تمامی این ویژگی ها را در نظر گرفت. یک سنگ خوب باید

بدون ترک و شیار باشد

خلل و فرج , رگه های سست و تخلخل نداشته باشد.

همچنین جذب آب پایین از دیگر ویژگی های یک سنگ خوب است.

و نیاز است تا سنگ در مقابل عوامل مختلف فیزیکی , مکانیکی , شیمیایی و رطوبت تحمل بالایی داشته باشد. اگر چه ظاهر یک سنگ معیار بسیار با ارزشی در انتخاب سنگ ساختمانی است اما هرگز نباید تنها به ظاهر خوب یک سنگ بسنده کرد زیرا بسیاری از سنگ ها دارای ظاهر خوب اما کیفیت نامطلوب می باشند و پس از مدتی مشتری از خرید آن احساس ناراحتی خواهد کرد. جهت انتخاب سنگ ساختمانی با یک شئ فلزی به سنگ چند ضربه بزنید در صورتی که صدای شیشه بشنوید می توانید اطمینان حاصل کنید که این سنگ بدون ترک است همچنین شفافیت و عدم پوسیدگی سنگ نیز بسیار مهم است این مسئله را نیز در نظر داشته باشید.

انتخاب سنگ ساختمانی برای پلکان و پاگرد

یکی از مهم ترین قسمت های ساختمان که می توان از سنگ ساختمانی استفاده کرد پله ها و پاگرد است. پله ها از قسمت های پر رفت و آمد در ساختمان است به خصوص اگر برای ساختمان های تجاری ,اداری , مدارس و … می خواهید از سنگ کف ساختمان استفاده کنید بهتر است دقت بیشتری روی انتخاب سنگ ساختمانی داشته باشید. سنگ گرانیت بهترین و مناسب ترین انتخاب برای پله هاست. اما قیمت بالایی دارد. سنگ مرمر مرغوب نیز یک انتخاب مناسب برای سنگ پله هاست. توجه کنید که برای پله ها به هیچ وجه از سنگ مرمر درجه دو و بی کیفیت استفاده نکنید.

زیرا این یک انتخاب سنگ ساختمانی نامناسب برای سنگ پله است

و کیفیت و دوام کافی برای استفاده در پلکان را ندارد. 

انتخاب سنگ ساختمانی برای سنگفرش فضاهای داخلی 

سنگ یکی از بهترین کفپوش ها برای کف ساختمان است.

سنگ کف ساختمانی اهمیت زیادی دارد و باید در انتخاب آن نهایت دقت و توجه به کار گرفته شود.

مهمترین عواملی که در انتخاب سنگ ساختمانی برای کف ساختمان باید به آنها توجه نمایید شامل :

•    دوام عالی و کیفیت بالا

•    مقاومت در برابر ضربه و اجسام نوک تیز

•    ساب و جلا پذیری مجدد

•    مقاومت در برابر گرما به دلیل استفاده از وسایل گرمایشی

•    طرح و رنگ زیبا و شکیل برای زیباسازی فضای داخلی 

می باشد. 

یکی از بهترین انتخاب ها برای سنگ کف ساختمان، سنگ مرمر است. 

در صورتی که بخواهید برای ساختمان های تجاری و اداری پر رفت و آمد , هتل ها , مراکز خرید و … از سنگ کف ساختمان استفاده کنید بهترین گزینه سنگ مرمر مرغوب است زیرا در مقابل پا خوردن به خوبی می تواند مقاومت نماید. اما برای فضاهای داخلی ساختمان های مسکونی نیز می توان از انواع سنگ مرمریت نیز استفاده نمود. سنگ های مرمریت انواع مختلفی دارند که از آن جمله می توان به سنگ دهبید کرم و مشکی اشاره کرد. اگر به دنبال یک سنگ با کیفیت ایرانی هستید سنگ دهبید یک گزینه عالی برای شما می باشد اما از قیمت بالایی برخوردار است. امروزه از سنگ خارجی نیز در نمای ساختمان می توان استفاده کرد. انتخاب سنگ ساختمانی از میان سنگ های خارجی به دلیل تنوع بالای این سنگها کاری بسیار جذاب است.

برای سنگ کف ساختمان می توانید از:

سنگ مرمریت لته ترکیه

سنگ مرمریت امپرادور ترکیه و اسپانیا

نیز استفاده کنید.

انتخاب سنگ ساختمانی برای سرویس بهداشتی

از دیگر بخش های فضای داخلی که می توان از سنگ ساختمانی استفاده نمود حمام و سرویس بهداشتی و روشویی است. در انتخاب سنگ ساختمانی مناسب در این بخش از ساختمان به دلیل اینکه به صورت مداوم در معرض آب و رطوبت قرار دارد بهتر است دقت و توجه ویژه ای به کار رود. همچنین استفاده از مواد شوینده در این بخش زیاد است و سنگ مورد نظر باید بتواند در مقابل رطوبت و آب و نیز انواع مواد شوینده شیمیایی و اسیدی مقاومت داشته باشد.

جذب آب پایین مهم ترین ویژگی در انتخاب سنگ ساختمانی برای سرویس های بهداشتی است.

سنگ مرمر جذب آب خوبی دارد اما در مقابل مواد شیمیایی کمتر مقاوم است

از این رو گزینه مناسبی برای این قسمت نیست.

ارزان ترین و بهترین گزینه سنگ تراورتن است

اما از سنگ مرمریت نیز می توان در این بخش از ساختمان استفاده کرد. یکی از بهترین انتخاب ها برای سرویس های بهداشتی لوکس و مدرن سنگ مرمریت مارمارا ترکیه می باشد.

این سنگ در دیگر بخش های ساختمان نیز به کار می رود.

انتخاب سنگ ساختمانی برای آشپزخانه

آشپزخانه مرکز و قلب خانه است و طراحی دکوراسیون آن یکی از مهم ترین کارهایی است که می توان انجام داد. دکوراسیون آشپزخانه روی سایر قسمت های ساختمان اثرگذار است و می تواند زیباترین و شیک ترین بخش ساختمان شما را به خود اختصاص دهد.

برای آشپزخانه گزینه های مختلفی جهت انتخاب سنگ ساختمانی وجود دارد که شامل :

می باشد.

بهتر است برای انتخاب سنگ ساختمانی در آشپزخانه از سنگ هایی استفاده کنید که جذب آب پایینی دارند و در مقابل مواد شیمیایی نیز مقاوم باشند.

تحمل وزن بالا از دیگر مشخصات سنگ آشپزخانه است.

یک انتخاب خوب سنگ گرانیت است که نمای زیبایی به آشپزخانه می بخشد.

سنگ مرمریت می تواند یک انتخاب خوب دیگر برای این بخش باشد.

•    انواع سنگ مرمریت کرم 

•    سنگ مرمریت کاپوچینو 

•    سنگ مرمریت امپرادور اسپانیا و ترکیه

•     سنگ مرمریت مارمارا

گزینه های مناسب سنگ آشپزخانه می باشند.

امروزه در این بخش از خانه از انواع سنگ های مصنوعی همچون کوارتز و کورین نیز استفاده می شود اما این سنگ ها نمی توانند جای سنگ طبیعی را در آشپزخانه بگیرند. در مقاله های بعدی به صورت اختصاصی در مورد انتخاب سنگ ساختمانی برای هر بخش از فضای داخلی بحث خواهیم کرد.

با ما همراه باشید.

اطلاعاتتماس

از نمونه سنگ های صادراتی می توان به سنگ مرمریت چهرک اشاره نمود. مرمریت در کل از سنگ هایی است که در ایران زیاد می توان یافت. چراکه کشور عزیزمان ایران یک منبعی غنی از تمامی نمونه های سنگ مرمریت می باشد. مرمریت ایرانی با کیفیت بسیار بالا و قیمت مناسبی به تمامی بازارهای جهانی ارائه می شود. تنوع بالای انواع سنگ مرمریت ایرانی سبب شئه تا بتوانیم با دیگر کشورهای جهان در این زمینه رقابت بسیار نزدیکی داشته باشیم.

سنگ مرمریت چهرک از نمونه های مرمریت ایرانی است که در بازار رنگ های کرم و زیتونی آن نیز یافت می شود.  از ویژگی های اصلی مرمریت چهرک می توان به قابلیت ساب پذیری بالا و تخلخل این سنگ اشاره نمود.

می توانید این سنگ را در ابعاد سنگ اسلب و تایل خرید نمایید. از بزرگترین معادن عرضه کننده این سنگ در کشور می توانیم به معدن چهرک در استان فارس در حدود 36 کیلومتری بوانات اشاره نماییم که در بخش چهرک قرار گرفته است. این خود علت نام گذاری این نوع مرمریت می باشد.

مرمریت چهرک را بیشتر بشناسید

سنگ مرمریت چهرک دارای مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل خارجی می باشد. همین امر سبب شده تا از این سنگ برای نماهای خارجی استفاده نمایند. زیبایی منحصر به فردی دارد که در کنار قدرت بالای آن این سنگ را بسیار ارزشمند نموده است.

اگر به سطح این سنگ نگاهی بیاندازید شاهد یک سطح بسیار صاف و صیقلی می باشید.

موارد کاربرد مرمریت چهرک

از موارد کاربرد سنگ مرمریت چهرک می توان به استفاده از آن در پله ها اشاره نمود. توجه داشته باشید که این سنگ به هیچ عنوان مناسب برای محل های بسیار شلوغ و پر رفت و آمد نمی باشد، چراکه ممکن است رگه های خاکی آن سنگ خالی کند.از دیگر کاربرد های این سنگ ساختمانی نیز می توان به موارد زیر اشاره نمود:

مصرف چشم گیر این سنگ،اغلب مصارف تزئینی و نمای داخلی ساختمان ها می باشد.

فرایند شکل گیری این سنگ

همانطور که میدانید سنگ چهرک از خانواده مرمریت ها می باشد. شکل گیری آن نیز از نوعی سنگ آهک است که از رسوبات دریاهای گرم شکل گرفته است.

رگه ها و فسیل های خاص روی این سنگ باعث افزایش زیبایی و جذابیت آن شده است. زنجیره ای به نام استیلولیت روی این سنگ وجود دارد که مثل نوار قلب دیده می شود و باعث شکل گیری رگه های روی این سنگ شده است. این رگه ها زیبایی خاصی به سنگ مرمریت چهرک بخشیده است. وجود ناخالصی ها در این سنگ به تنوع رنگی در آن منجر شده است که می توان رنگ های مختلف تیره و روشن اعم از:

را در این سنگ زیبا مشاهده نمود.

آنالیز سنگ

میزان مطلوب و نرمان برای شرایط زیر به صورت حداقل و حداکثر تعیین شده است :

جذب آب حداقل 0.3 و حداکثر 1.5

وزن مخصوص حداقل 1.8 و حداکثر 2.8

تخلخل حداقل petty و حداکثر 2.5

مقاومت فشاری حداقل 600 و حداکثر 2200

مقاومت سایشی حداقل 2.20 و حداکثر 6

این مقادیر به ترتیب برای سنگ مرمریت چهرک کرم صورتی به شرح زیر است:

جذب آب 0.96

وزن مخصوص 2.60

تخلخل حداقل 0.94

مقاومت فشاری 1.190

مقاومت سایشی 3

و برای سنگ مرمریت چهرک زیتونی به صورت زیر می باشد:

جذب آب: 0.42%

تخلخل: 0.83%

وزن مخصوص: 2.55

مقاومت فشاری: 1250 کیلوگرم

مقاومت سایشی23%

در صنایع سنگبری گلدستون ارائه دهنده انواع سنگ مرمریت با کیفیت بسیار بالایی می باشیم. همین امر سبب شده تا بتوانیم درصد بالایی از صادرات آنها را به سراسر جهان نیز داشته باشیم.

برای خرید انواع سنگ های ساختمانی تنها یک تماس با ما کافیست.

در این مقاله قصد داریم به عوامل تخریب سنگ یعنی عواملی که به مرور زمان باعث از بین رفتن سنگ های طبیعی می شوند بپردازیم. عوامل متعددی وجود دارد که باعث از بین رفتن سنگ می شوند. این عوامل با تاثیرگذاشتن روی سنگ ساختمانی با گذشت زمان زیبایی اولیه سنگ را می گیرند و حتی باعث تخریب و از بین رفتن سنگ می شوند.

در اینجا به مهمترین عوامل تخریب سنگ می پردازیم.

1. باران از مهمترین عوامل تخریب سنگ

آب باران یکی از عواملی است که می تواند هم از نظر شیمیایی و هم فیزیکی روی سنگ ها تاثیر بگذارد و باعث فرسایش آنها شود. این شامل تاثیر فیزیکی ناشی از قدرت فرسایشی باران و نیز تاثیر شیمیایی ناشی از تجزیه , اکسیداسیون و هیدارتاسیون مواد معدنی موجود در سنگ است که باعث فرسایش و تخریب سنگ می شود. از نظر فیزیکی می توان گفت که اگر به صورت مداوم و متوالی خیس شدن سنگ توسط آب باران و سپس خشک شدن آن با نور آفتاب اتفاق بیفتد در سنگ تنش های داخلی ایجاد می شود و به مرور زمان باعث فروپاشی سنگ خواهد شد.

اما از عوامل شیمیایی آن می توان به باران های اسیدی اشاره نمود.

آب های اسیدی ناشی از بارش باران در هوای آلوده می تواند با سنگ طبیعی واکنش دهند و منجر به تخریب و نابودی سنگ ساختمانی گردد.

واکنش های شیمیایی دارای دو بخش تجزیه و اکسیداسیون می باشد

که در این جا به توضیح این دو عامل نابودی سنگ می پردازیم:

تجزیه

در این روش، سیلیکات آلومینیوم که یک ماده­ با خاصیت بازی در سنگ ها می باشد در اثر تماس با آب باران دچار واکنش شیمیایی می شود که در نهایت منجر به هیدراته شدن سیلیکات می شود همچنین شکل های کربناتی مواد بازی به سادگی در آب حل می شوند و به صورت محلول در می آیند حاصل این فرایند بر جای ماندن ترکیب سیلیکات آلومینای هیدارته یا کائولینیت می باشد.

تجزیه­ فلدسپات مطابق فرمول زیر انجام می شود:

K2Al2O3.6H2O + CO2 + nH2O = K2CO3 + Al2O3.2SiO2.2H2O + 4SiO2.nH2O

اکسیداسیون و هیدراتاسیون

سنگ­های حاوی ترکیبات آهن به شکل

در هنگام تماس با آب باران اسیدی، اکسید و هیدراته می ­شوند. پروکساید آهن (FeO) نوعی سنگ دارای ترکیبات آهن است که در اثر تماس با آب و رطوبت به اکسید آهن (Fe2O3) تبدیل می­ شود این ماده نیز با آب ترکیب شده و FeO.nH2O را تشکیل می ­دهد. این فرایند شیمیایی باعث افزایش حجم سنگ می شود و یک تغییر فیزیکی در سنگ ایجاد می کند. این تغییر فیزیکی با رها کردن سایر مواد معدنی موجود در سنگ خود را نشان می ­دهد. سیدریت و سولفید آهن مثال دیگری هستند که می توان در این زمینه به آنها اشاره کرد آنها به لیمونیت اکسید می ­شوند و سولفور آزاد می­‎کنند؛

سولفور با آب و اکسیژن ترکیب می شود

و سولفوریک­ اسید و در نهایت سولفات­‎ها را تشکیل می­‎دهند.

هوای آلوده که شامل بخار و ذرات اسیدی است می تواند با ایجاد واکنش های شیمیایی منجر به فرسایش سنگ شود و از عوامل تخریب سنگ به شمار می رود.

2. شبنم از عوامل تخریب سنگ

در محیط های سرد شبنم می تواند درون تخلخل های سنگ نفوذ کند و در آنجا یخ بزند و منبسط شود که خود از عوامل تخریب سنگ است و باعث ایجاد ترک در سنگ ها می شود. این اتفاق بیشتر در فصل های سرد به ویژه در فصل زمستان و در مناطق سردسیر رخ می دهد و شبنم به درون خلل و فرج سنگ نفوذ پیدا می کند و در آنجا یخ می زند و باعث ترک برداشتن سنگ ها می شود.

3. باد

از دیگر عوامل تخریب سنگ باد است که حامل ذرات گرد و غبار می باشد. این ذرات می توانند باعث سایش سنگ ساختمانی شده و به نابودی و فرسایش شنگ منجر شوند. در مناطقی که وزش باد شدیدتر است و ذرات گرد و غبار بیشتری در هوا وجود دارد فرسایش سنگ ها بیشتر دیده می شود.

4. تخریب سنگ با تغییرات دما

تغییرات دمایی متناوب از عوامل تخریب سنگ به شمار می رود که اثرات جدی روی سنگ بر جای می گذارد. تغییرات دمای متناوب منجر به انبساط و انقباض های متوالی می شود که به نابودی سنگ منجر می گردد به ویژه اگر سنگ حاوی مواد معدنی با ضریب انبساط حجمی متفاوتی باشد

این فرسایش در سنگ شدید تر است.

5. رشد گیاه از عوامل تخریب سنگ

رشد گیاهان و علف های هرز و یا ریشه درختانی که در اطراف سنگ ها رشد می کنند از دیگر عوامل تخریب سنگ به شمار می روند زیرا این گیاهان و ریشه ها باعث می شوند تا سنگ ها همیشه مرطوب بمانند. همچنین این گیاهان مواد آلی و اسیدی از خود ترشح می کنند که می تواند باعث سایش سنگ ها شود. ذرات گرد و غبار با منشأ آلی یا غیر آلی روی سطح سنگ می نشینند و درون خلل و فرج های سنگ نفوذ می کنند. این ذرات در تماس با رطوبت ناشی از حضور گیاهان در اطراف سنگ به فرایندهای باکتریولوژیک منجر می شوند که به تولید میکروارگانیسم های تولید کننده اسید می انجامند

این میکروارگانیسم ها به سنگ ها حمله می کنند

و باعث پوسیدگی سنگ می شوند.

6. پوسیدگی متقابل (دو جانبه)

کنار هم قرار گرفتن سنگ ها نیز می تواند از عوامل تخریب سنگ ها باشد.

پوسیدگی سنگ زمانی رخ می دهد که سنگ ها در کنار هم یا روی هم قرار گرفته باشند و دارای سطح تماس با یکدیگر باشند. برای مثال زمانی که ماسه سنگ زیر سنگ آهک قرار گیرد مواد شیمایی که به وسیله آب باران به سنگ آهک رسیده است اکنون وارد سنگ ماسه می شوند و باعث زوال سنگ ماسه خواهند شد.

7. آلودگی هوا

از دیگر عوامل تخریب سنگ که اهمیت زیادی دارد عوامل ناشی از آلودگی های حوی , بخارها و اسیدها و ذرات اسیدی است که در اتمسفر موجود می باشند و باعث فساد سنگ می شوند. این عوامل می توانند سنگ های دارای CaCO3 و MgCO3  را به شدت تحت تأثیر خود قرار دهند.

8. گل سنگ­ها

گل سنگ ها می توانند باعث فرسایش سنگ های آهکی شوند اما برای سنگ های دیگر به عنوان یک لایه محافظ و پوشش حفاظتی عمل می کنند و مانع از تخریب آنها می شوند. گل سنگ ها می توانند یک سری سوراخ های عمودی در سنگ های آهکی ایجاد کنند و به مرور زمان باعث تضعیف و تخریب این سنگ ها شوند.

9.نمک های محلول

یکی از عوامل مهم در فساد سنگ، نمک های محلول می باشد.

نمک های محلول دارای مقدار کمی رطوبت هستند زمانی که این رطوبت تبخیر شود مقداری نمک به صورت شوره روی سنگ و داخل خلل و فرج سنگ باقی می ماند. این تبخیر و رطوبت منجر به تولید بلورهای نمک می شوند که به مرور حجم آنها افزایش پیدا می کند و سطح سنگ را در برمی گیرد. سنگ های دارای تخلخل بالا مثل سنگ های آهکی بیشتر در معرض خطر پوسیدگی بر اثر نمک های محلول می باشند.

10.آلودگی محیط

سنگ‌هایی که دارای کانی کربنات کلسیم می باشند نسبت به محیط‌های اسیدی حساس هستند. اکسید گوگرد در اثر رطوبت محیط و اکسیژن موجود در هوا باعث تولید اسید سولفوریک می شود. سنگ مرمر که اساسا از کربنات کلسیم تشکیل شده است در اثر اسید های موجود در هوا به شدت تحت تاثیر قرار می گیرد و سطح صیقلی آن در مرور زمان زبر می‌شود.

اما به دلیل بافت متراکم و چگال آن کمتر تحت تاثیر عمل تبلور قرار می‌گیرد.

11.تخریب سنگ در اثر یخبندان

از دیگر عوامل تخریب سنگ یخبندان است که در قسمت‌هایی از ساختمان مثل

بیشتر دیده می‌شود. سنگ آهک و دولومیت بیشتر از ماسه سنگ ها نسبت به یخبندان حساس هستند. تخریب سنگ مرمر، شیت و گرانیت به تخلخل کمتری در این مورد رایج نیست و این سنگ ها کمتر تحت تاثیر یخبندان قرار می گیرند.

12.تخریب سنگ در اثر پوسیدگی فلزات

پوسیدگی از دیگر عوامل تخریب سنگ است.

آب باران در اثر عبور از سطوح مس و آلیاژهای آن پس از رسیدن به سنگ های آهکی می تواند باعث ایجاد لکه‌های سبزرنگ در این سنگ شده و به تخریب آن بینجامد. پاک کردن زنگ زدگی حاصل از مواد آهنی و فولادی از روی سنگ های با تخلخل بالا بسیار به سختی و دشواری انجام می شود. انبساط زنگ زدن قطعات آهنی و فولادی داخل سنگ نما بیشترین اثر تخریب سنگ را دارد. به همین دلیل باید تمامی قطعات فلزی مورد استفاده در نصب سنگ نما ضدزنگ باشند.

13.آتش از عوامل تخریب سنگ ها

از دیگر عوامل تخریب سنگ آتش است.

آتش به ندرت باعث تخریب کلی  در سنگ ساختمانی می شود. اما

می تواند در اثر آتش سوزی سیاه یا خرد شوند.

سنگ آهکی معمولا تحت تاثیر آتش قرار نمی گیرد. اما سنگ های با رنگ روشن به دلیل اکسید شدن آهن موجود در آنها برای همیشه به رنگ صورتی در می آیند. در صورتی که برای خرید انواع سنگ ساختمانی و سنگ کف ساختمان در سایز سنگ اسلب نیاز به مشاوره دارید با سنگبری گلدستون تماس بگیرید.

اطلاعاتتماس